SIKÇA SORULAN SORULAR

1. ÖĞRENCİX NEDİR ?
YKS sınavlarına hazırlanmanız için birebir ders anlatımı şeklinde tasarlanmış ve dikkat dağıtacak her türlü unsurdan ve gereksiz detaylardan arındırılmış biçimde tasarlanmış ders videolarından, bu videolarda verilen kazanımları ölçen testler ile bu testlerin çözüm videolarından oluşan bütüncül bir eğitim portalıdır.

2. ÖĞRENCİX NASIL ÖĞRETİR ?
Öğrencix önce sizi tanır. Ardından mevcut kazanımlarınıza göre sizi yönlendirir. Her biri en fazla 15 dakikalık kısa videolarla size öğrenmenin hiperaktif yolunu sunar.

3. ÖĞRENCİX’İ FARKLI KILAN NEDİR ?
Bilimsel veriler yetişkin bir insanın dikkat süresinin ortalama 20 dakika olduğunu söylüyor. Online (çevrimiçi) platformlarda ise bu süre çok daha kısa. Bu çok yaygın bilgiye rağmen hem örgün eğitimde, hem de çevrimiçi ve çevrimdışı eğitim sunumları 40-50 dakikalık bölümler halinde verilmeye devam ediliyor. Bilimsel verilerin ışığında eğitimi etkinleştirmek amacıyla, öğrencix profesyonel eğitim kadrosu tarafından 4 yıllık lise müfredatı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaya koyulan ve her bir ders için tanımlanan kazanımlar dikkate alınarak ortalama süresi 10 dakika olan 2.200 mikro ders hücresine bölündü. Bu hücreleme sayesinde bir öğrenci aradığı herhangi bir konunun ihtiyaç duyduğu alt başlığına hızlıca erişebilecektir. Her bir alt başlığı ölçen mini testler ve ünite sonlarında yer alan tarama testlerinin(toplam 22.000 soru) tamamının çözüm videoları da sistemin tamamlayıcı parçalarıdır. Tek sahip olmanız gereken internet bağlantısı olan herhangi bir cihazdır. Bu sayede zaman ve mekan baskısından kurtularak istediğiniz yer ve zamanda istediğiniz dersin, istediğiniz kısmını izleyebilir ve o kısma ilişkin yeterliliğinizi ölçebilirsiniz.

4. NE KADAR SÜREYLE KULLANABİLİRİM ?
Tercih ettiğin Öğrencix paketini satın aldıktan sonra, sana gönderilen şifreyle öğrencix.com’a giriş yapabilirsin. Dijital içerikleri kullanım süren, satın alma tarihinden itibaren 1 yıldır.

5. EĞİTİMCİLERİN SUNDUĞU İÇERİKLER GÜVENİLİR Mİ ?
Öğrencix eğitim kariyerlerinde zirve yapmış birbirinden yetenekli eğitimciler tarafından hazırlanmaktadır.

6. KISA CEVAPLI SORU MANTIĞI NEDİR ÖĞRENCİX’TE NE KADAR KISA CEVAPLI SORU VE SINAV İÇERİĞİ VAR ?
Kısa cevaplı soru türü basitçe evet ya da hayır olarak cevaplanamayan, şıkları bulunmayan klasik, yazılı soru tipidir. Kısa cevaplı soruda soruyu cevaplayanın duygu ve düşüncelerine (analiz, sentez, değerlendirme yetenekleri) ulaşılmak istenir. Öğrencix’te 1500 kısa cevaplı soru, 300’de kısa cevaplı sınav vardır.

7. KİMLER KULLANABİLİR ?
Öğrencix 9-10.-11.-12. Sınıf lise müfredatının tamamını içermekle YKS sınavlarına hazırlık amacıyla tasarlanmış bir eğitim portalıdır. Bu nedenle YKS sınavlarına hazırlanan tüm bireylere tüm müfredatı tek bir kaynakta online olarak sunmaktadır. Ayrıca modüler tasarımıyla da örgün eğitimde ve açık lisede tüm sınıflardaki öğrencilerinin kullanımına uygundur.

8. ÖĞRENCİX İÇİN PROGRAM KURMAM GEREKİR Mİ ?
Öğrencix online çalışır program kurmanıza gerek kalmaz.

9. ÖĞRENCİX İÇİN HANGİ ÖZELLİKLER CİHAZ GEREKİR ?
Öğrencix’i Windows 7 ve üstü tüm bilgisayarlar ve Android-IOS kurulu tüm cihazlarda sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

10. NASIL BİLGİ ALABİLİRİM ?
444 49 80 numaralı telefondan Çağrı Merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçmen yeterlidir.