Blog

YKS Tercih Sonuçları İle İlgili Son Durum!

YKS tercih sonuçları için bekleyiş sürüyor.Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın Kamu Personel Seçme Sınavı lisans sonuçlarını açıklamasının ardından gözler bu kez yaklaşık iki haftadır heyecanla beklenen YKS tercih sonuçlarına çevrildi. Üniversite kayıtlarının 3 Eylül’de başlayacak olması üniversite adaylarını daha da heyecanlandırdı.Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı tarihe yönelik beklenti içinde olan yüz binlerce genç ve ailesi, ÖSYM’den gelecek YKS tercih sonuçları haberine odaklanmış durumda.Tüm gözler ÖSYM’de…

YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Geçtiğimiz yıl 26 Temmuz tarihinde sona eren tercih döneminin ardından sonuçlar, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden 8 Ağustos tarihinde erişime açılmıştı. Bu yıl için en net açıklama ise Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı görevine getirilen ÖSYM eski Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer’den gelmişti. Özer, temmuz ayında yaptığı açıklamaya göre, YKS puanlarıyla yapılan tercih sonuçları 31 Ağustos Cuma günü ilan edilecek. Adaylar “https://sonuc.osym.gov.tr/” adresinden ÖSYM AİS üzerinden giriş yaparak sonuçlarına ulaşabilecek.

Üniversite Kayıtları Ne Zaman?
YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak.Yerleştirme Sonuçları açıklandığı zaman, “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden adaylara duyurulacak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir