Close

Hemen Üye Olun

Öğrencix’in senin için hazırlanmış geniş içeriğinden faydalanmak için hemen üye ol ya da zaten üyeysen giriş yap!

2017 LYS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

 İşte son detaylar!

2017 LYS sınav sonuçları için öğrencilerin için heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Peki LYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? LYS sınav sonuçları hakkında tüm detaylar haberimizde.

2017 LYS Soruları ne zaman açıklanacak?

Adaylar soruların tümünü görebilecek, ÖSYM kamuoyu ile yalnızca soruların yüzde 20’sini paylaştı. Geçen hafta gerçekleştirilen Matematik (LYS-1), Sosyal Bilimler (LYS-4) ile Yabancı Dil (LYS-5) sınavlarının tüm sorularını ve kendi cevap kâğıtlarını öğrenciler ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi’nden kendi şifreleri ve kimlik numaralarıyla görebiliyorlar. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilecek olan LYS-2 ve LYS-3 sınavlarının sorularına ve cevap kâğıtlarına da akşam saat 16.00’dan itibaren ulaşmaya başladılar.

Adaylar LYS 2017’nin soru ve cevaplarının, tamamına   (https://ais.osym.gov.tr/) adresinden ulaşabilecekler.

 

2017 LYS Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Üniversite yolundaki son viraj olan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavları tamamlandı. LYS maratonunda yaklaşık 953 bin 280 aday ter döktü. Son oturum olan LYS-3 (edebiyat-coğrafya) de dün yapıldı. Artık önümüzde LYS sınav sonuçlar açıklanması ve tercih dönemi var. ÖSYM resmi sitesindeki duyuruya göre sonuçlar 11 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacak

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, sonuçların açıklanması konusunda bir sürpriz yapmayacaklarını söyleyerek, “Makul bir sürede açıklayacağız” dedi.

LYS Tercihi Yapabilmek İçin Kaç Puan Almak Gerekiyor?

Lisans programlarını tercih edebilmek için Lisans Yerleştirme Sınavlarından (LYS) 180 ve üzerinde puan almanız gerekiyor. LYS sınavlarında yüzde 20 başarı göstermek gerekli olan 180 puan barajına ulaşmanızı sağlamaktadır.

5 ayrı oturum halinde yapılan LYS’ler, Yabancı Dil Sınavı hariç 2 ya da 3 testten oluşuyor. İşte bu testlerde yüzde 20 başarı oranını tutturursanız 180 puan barajına ulaşırsınız. Fakat unutmayın istediğiniz lisans bölümüne yerleşmek için 180 ‘den daha yüksek bir puan hedeflemesiniz.

207 LYS Sonuçlarını Nereden Öğrenebilirim?

Adaylar 2017 LYS sonuç sayfası ÖSYM (https://sonuc.osym.gov.tr/) internet adresinden TC. Kimlik numaraları ve şifreleri ile beraber öğrenebilecekler.

 2017 Üniversite kayıt tarihi ne zaman?

2017-2018 döneminde, ÖSYS sonuçlarına göre herhangi bir programa kayıt yaptırma hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri, bütün üniversitelerde Ağustos ayında yapılacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir