Blog

Neden Online Eğitim ? Online Eğitimin Faydaları

 

Online eğitim, herkes için en iyi seçim değildir. Ancak, birçok öğrenci çevrimiçi eğitim ortamında başarılı olur.

Geleneksel eğitim sistemi ile ilgili birkaç sorun var. Her şeyden önce prestijli bir okula gitmek için kurslara etüt merkezlerine milyarlar ödemeniz gerekiyor. Tüm bu masraflar, dolu sınıflar ve yollarda geçen zamanlar ile tam olarak ne istediğinizi öğrenme şansını elde edemezsiniz.

Bunlar artık milyonlarca öğrencinin Online eğitim programlarını seçmesinin birkaç nedenidir. Çevrimiçi öğrenme çağdaş eğitimde en büyük devrimdir. Bunun sebebi ise sistemde büyük bir değişiklik yaptı ve bir şeyler öğrenmek isteyen herkes için büyük fırsatlar yarattı.

Bununla birlikte, çevrimiçi eğitim hala basmakalıplarla ilgilidir. İnsanlar genellikle online eğitimin üniversite kazanmak için yeterli olmadığını, düşünüyorlar. Bu iddialar, birçok insanı çevrimiçi kurslar almaktan vazgeçiriyor, bu nedenle çok miktarda para, sinir ve hayatlarının yıllarını tüketen geleneksel eğitim sisteminde sıkışıp kalıyorlar.

Çevrimiçi öğrenmenin düşündüğünüzden neden daha müthiş olduğunu açıklayalım.

NEDEN ONLİNE EĞİTİMİ TERCİH ETMELİSİNİZ ?

Saatlerce derslere katılmayı, rahatsız bir sandalyede oturmayı ve günün sonuna kadar bel ağrısı çekmeyi unutun. Online eğitimi tercih ettiğinizde fiziksel sınıf oturumuna bağlı kalmazsınız. Tüm dersler ve gerekli materyaller çevrimiçi platformlarla sağlanır, böylece evinizin konforundan kolayca erişebilirsiniz. Kurslara gitmek için zamanının çoğunu toplu taşıma araçlarında harcamak zorunda kalmazsınız. Rahatlık güçlü bir avantajdır. Evinizde rahat hissettiğiniz bir çalışma ortamı oluşturmak en iyisi olacaktır. İhtiyacınız olan tek şey büyük bir masa ve güzel, rahat bir koltuk.

Ayrıca online eğitim öğrencilerin kendi hızlarında çalışmasını sağlar. Bazı öğrenciler, geri kalan öğrencilerle birlikte geleneksel bir kursun ilerleyişini izlemekten çekinmiyorlar. Ancak yavaş hareket etmek sizin için bir problemse kendi hızınızda çalışmak sizin için önemli ise, Öğrencix tam da size göre!

Öğrencix YGS-LYS sınavlarına hazırlanmanız için birebir ders anlatımı şeklinde tasarlanmış ve dikkat dağıtacak her türlü unsurdan ve gereksiz detaylardan arındırılmış ders videolarından, testlerden ve bu testlerin çözüm videolarından oluşan bütüncül bir eğitim portalıdır.

Önce istediğiniz derse ait istediğiniz üniteye sonra da o ünitenin istediğiniz alt başlığına giderek konu anlatımını dinlersiniz. Bu esnada, eğer izlediğiniz videodaki kazanım başka konulardaki kazanımlarla bağlantılıysa ÖĞRENCİX sizi yönlendirir.

Ayrıca başarınızı ölçen puanlama sistemiyle de katılım oranı ve başarı seviyenizi ölçebilirsiniz. Zamanını ve bütçeni boşa harcamadan kazanmanın yolunu sen de keşfet! Hemen satın almak için tıkla !

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir